آغاز خیز ملایم کرونا در برخی استانها/ شهرهای نارنجی دو برابر شدند

دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه امروز پنجاه و ششمین جلسه ستاد با حضور رییس جمهور و اعضا برگزار شد که موضوعات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: امروز بحث‌هایی درباره وضعیت کرونا در دنیا و ویروس جهش یافته در انگلیس، اروپا و آفریقای جنوبی و ژاپن داشتیم که وضعیت را باید با دقت رصد کنیم؛ انگلیس، آلمان، آمریکا و به طور کلی اروپا و آمریکا در مقابل این ویروس جهش یافته درحال به زانو درآمدن هستند و این درحالی است که واکسیناسیون در بسیاری از این کشورها آغاز شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون به 10میلیون نفر در انگلیس واکسن تزریق شده است، گفت: توجه داشته باشیم که حتی اگر واکسیناسیون هم آغاز شود باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم. اکنون به دلیل جهش ویروس در کشوری همچون ژاپن که عملکرد مطلوبی هم در این دوران داشته است، بیش از 70 درصد تخت های بیمارستانی آنها اشغال شده است و این نشان دهنده این است که باید به دقت دستورالعمل های بهداشتی را رصد و مورد توجه قرار دهیم.

دکتر رئیسی با تاکید بر اینکه وضعیت خوبی که اکنون برخلاف کشورهای دیگر شاهد آن هستیم را باید تا ایجاد یک ایمنی مناسب از طریق واکسیناسیون، ادامه دهیم تا از شیوع و بروز بیماری و خیز چهارم جلوگیری کنیم و بتوانیم شب عید آرامی داشته باشیم، عنوان کرد: ما همه در یک کشور هستیم، عید گذشته درگیر کرونا و عید دو سال قبل درگیر سیل بودیم و این سومین عیدی است که ما با پدیده های مختلفی رو به رو هستیم؛ اگر این هفته‌های پایانی سال را خوب طی کنیم، می‌توانیم عید خوبی داشته باشیم و برخی از فعالیت ها را انجام دهیم.

آخرین وضعیت کشور در دوران شیوع کرونا

معاون بهداشت وزارت بهداشت در ادامه درباره آخرین وضعیت کشور در دوران شیوع کرونا هم بیان کرد: خوشبختانه هنوز شهر قرمز در کشور نداریم؛ اما تعداد شهرهای نارنجی دو برابر شده و از 18 به 36 افزایش پیدا کرده است. تعداد شهرهای زرد هم از 130 به 178 افزایش و شهرهای آبی از  305 به 234 کاهش پیدا کرده است که این آمار نشان دهنده این است که خیزی از بیماری در برخی از استانها گرچه ملایم اما آغاز شده است و چون در ابتدای راه هستیم می توان با مداخله موثر، رعایت پروتکل ها و پرهیز از تجمعات و دورهمی های خانوادگی، استفاده از ماسک و تهویه مناسب از خیز بیماری جلوگیری کرد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از همه مردم کشور برای رعایت پروتکل های بهداشتی، گفت: به مردم عزیز هرمزگان، خوزستان، یزد، گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان غربی و لرستان هشدار می دهیم که با دقت بیشتری دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *