کمک به تشخیص بیماران مبتلا به کرونا از طریق بازچرخانی دستگاه‌های سی تی اسکن

جلسه راهبردی ریفربیش(بازچرخانی) دستگاه‌های سی تی اسکن با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اداره کل تجهیزات پزشکی و هیات امنا با حضور شرکت‌های دانش بنیان برگزار شد.

به گزارش وبدا، دکتر مهدی یوسفی با بیان اینکه استفاده از توانمندی و ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان جهت فعال‌سازی صنعت ریفربیش(بازچرخانی) در شرایط به وجود آمده ناشی از شیوع کووید 19 و تشخیص بیماران  بسیار حائز اهمیت است، گفت: با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فهرست اولیه از اقلام قابل ریفربیش توسط هیات امنا با فراخوان از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تهیه شد.
وی افزود: با توجه به برگزاری جلسات متعدد کارشناسی هیات امنا با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با در نظر گرفتن شرایط اضطراری بهداشتی و درمانی کشور ناشی از همه گیری بیماری کرونا در گام اول بازچرخانی دستگاه های سی تی اسکن در دستور کار قرار گرفت.
 دکتر یوسفی خاطرنشان کرد: بر این اساس با بررسی‌های  به عمل آمده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعدادی از دستگاه‌های سی تی اسکن اعلامی توسط هیات امنا با صرف هزینه کمتر واجد قابلیت ریفربیش شناخته شده‌اند.
گفتنی است در این جلسه دو شرکت دانش بنیان متقاضی انجام عمل ریفربیش یا بازچرخانی دستگاه‌های سی تی اسکن نسبت به ارائه طرح‌های پیشنهادی خود اقدام کرده و مقرر شد با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اداره کل تجهیزات پزشکی اقدامات لازم جهت پیشبرد این پروژه در اسرع وقت انجام شود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *